XoXo - Gossip Girl TR
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

XoXo - Gossip Girl TR

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Kuzgun Geçidi

YazarMesaj
Diana*
Admin
Diana*

Rep Puanı : 1

Kuzgun Geçidi Empty
MesajKonu: Kuzgun Geçidi   Kuzgun Geçidi Icon_minitimePerş. Eyl. 10, 2009 8:45 am

Kuzgun Geçidi 245995_2
Kitap Adı: Kuzgun Geçidi
Orjinal Adı: Raven’s Gate
Yazarı: Anthony Horowitz
Türü: Altın Gençlik Dizisi
Çevirmen: Dilek Akari
Çeviren: Dilek Akari
Dil: Türkçe
Yayın Yılı: 2006
Sayfa Sayısı: 240

Günümüz çocuk kitapları yazarları arasında en çok sevilenlerden biri olan Anthony Horowitz, Kuzgun Geçidi hakkında şunları söylüyor: "Birden bire aklıma konusu gerçek dünyamızda geçen Yüzüklerin Efendisi gibi bir roman yazılır mı, diye bir düşünce takıldı. Fantezilerin bu dünyanın dışından olması gerekir mi? Narnia ya da Orta Dünya gibi yerler icat etmek zorunda mıyız? Tüm amansız, esrarlı ve büyülü savaşların kendi yaşadığımız sokakta yer aldığını düşleyerek gözümüzün önünde canlandırmak daha heyecanlı olmaz mı? Son yirmi yıldır eserlerimi kaleme alırken bu düşünceyi aklımdan çıkaramıyordum."

Kitabın Arka Kapağı:
Matt Freeman’ın polisle başı derde girince Yorkshire’de bir eve evlatlık verilir. Kısa süre sonra Matt, velisi olan kadın ve tüm köy halkında bir gariplik hisseder.
Onlar hakkında bilgiler edinince kendisinin diğerlerinden farklı olduğunu anlar. Fakat hiç kimse ona inanmadığı için yardım elini uzatmaz.

Elinde kanıt yoktur.
Tüm olay akıldışıdır.
Ortada yalnızca bir geçit vardır.

Benim Yorumum:
Sıradışı bir olay zinciri var ve olaydaki bütün düğümler en sonda çözülüyor. Çok heyecanlı ama en başları biraz sıkıcı.
http://gossipgirl.iftopic.com

Kuzgun Geçidi
1 sayfadaki 1 sayfası